Tipy na výlety

 

Přímo ve vesnici Řepníky se nachází bazén s dětským hřištěm a s krásným dřevěným altánem. Cca 200m od mé hospůdky.

  

Cca 2 km za vesnicí směrem na Luži je vyhlídka jménem Poklona. Traduje se k ní pověst, že před cca 200 lety ze srázu na Pokloně spadlo koňské spřežení i s vozkou a nikomu se nic nestalo. Lidé z okolí to bralí jako zázrak a nechali na skále vystavět pomník svaté Trojce.

 

No a z poklony je to jen 5 km na zříceninu hradu Košumber a do města Luže, kde se nachází Hamzova dětská léčebna v jejímž areálu je park se vzácnými okrasnými dřevinami.

 

Necelých 10 km leží věnné město Vysoké Mýto, které založil Přemysl Otakar II. Motorkáře potěší, že se zde nachází okruh, který si můžou na nějakou dobu pronajmout. Dále se zde nachází Sodomkovo muzeum karosářství.

 

Milovníci hudby a historii mohou navštívit město Litomyšl, které je 10 km za Vysokým Mýtem. V Litomyšli se každoročně pořádá hudební slavnost Smetanova Litomyšl.

 

Kdo se rád rozmazluje může navštívit Saunový ráj v Holicíh, cca 15 km za Vysokým Mýtem po silnici 35 směrem na Hradec Králové. Já osobně jsem častým navštěvníkem, takže mohu jen doporučit.