Poklona a Košumberk - Tip na výlet

 

Pokud bude chtít obohatit své smysly o trochu té historie a tělu dopřejete procházku, tak necelé 2 km za vesnicí se nachází nádherná vyhlídka s názvem Poklona. Traduje se, že před 200 lety spadl ze srázu u Poklony vozka se čtyřspřežím. Až na pár oděrek se nikomu nic nestalo. Obyvatelé vesnice to považovali za zázrak a proto nechali na tomto místě zbudovat památník Svaté trojce. Nakonec můžete to posoudit sami jaká je to hloubka.

Jinak z Poklony je nádherný výhled na Železné hory, zříceninu hradu Košumberk a na celé širé okolí. Milenci, ale i novomanželé vyhledávají toto místo, troufám si tvrdit, že proto jaká je tu energie. Komu by neposkočilo srdce, když se dívá na tu nádheru a co teprve při západu slunce.....

O další 3 km (od Poklony) se na vršku rozléhá zřícenina hrdu Košumberk. Při návštěvě hradu se nechte unést atmosférou. Ucítíte zde nádech středověku a nepopsatelnou hřejivou vnitřní sílu, kterou vyzařují jeho polorozbořené zdi. Načerpáte zde ztracenou energii! A pokud zavřete oči, můžete slyšet středověkou hudbu spolu se zvuky řinčících mečů a smějících se dam. (stránky kosumberk.cz)

V létě hrad ožívá hudbou, konají se zde různé koncerty a večer zde funguje letní kino. Pod širým nebem a v tak nádherném areálu hradu je to něco nepopsatelného. No musí to každý zažít sám. Není divu, že hrad si vybírá stále více mladých páru pro svatební obřad.